Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi
Yardım
Twitter
Anlık twitter akışı

Kapital Nedir?

Kelime anlamı olarak kapital anapara demektir. Bireylerin ya da kurumların ellerinde bulunan anapara zaman içerisinde doğru yatırım araçları ile değerlenerek artırılabilir. İş girişimleri ya da yatırım araçları kapital sistem denilen anaparanın serbest dolaşımda olduğu bir düzende kolayca hareket ettirilebilir. Şöyle ki; anaparanızı hisse senedine yatırmışken satıp repoya yatırabilirsiniz. Kapital sistem sayesinde sadece elinde büyük ekonomik ya da mali gücü olan kişi ya da şirketler değil herhangi biri de rahatlıkla yatırım yapabilir. Böylece büyük mali ve finansal oluşumlarda halk da parasına değer katabilir. Yalnız yatırım araçlarına kapitali yatırmadan önce iyi ve titiz bir araştırma yapmak gerekir.

Kapital İle Hangi Araçlara Yatırım Yapılabilir?

Elinizde bulunan kapital ile bir iş kurmak ya da işletme açarak gelir sağlamak dışında farklı yatırım yollarına da başvurabilirsiniz. Bu yatırım araçları yatırım yapacak kişilerin ekonomik durumu, sosyokültürel özellikleri, bulunduğu çevre ve daha farklı finansal etkenler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Daha az yatırımla daha çok kazanç sağlayabileceğiniz çeşitli yatırım araçlarından sizin için uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. Yatırım yapmayı kolaylaştıran başlıca yatırım araçları şunlardır;

  • Altın
  • Döviz
  • Gayrimenkul ya da emlak satın alma 
  • Hisse Senedi
  • Mevduat 
  • Yatırım Fonu 
  • Repo
  • Likit Fon
  • BES 
  • Devlet Tahvili
kapital-nedir.jpeg


Sayılan bu yatırımlar içerisinde kendi belirleyeceğiniz vadeye ya da kazanca göre yatırım araçlarını kazanç sağlayacak şekilde kullanmanız mümkündür.

Anapara nasıl değerlendirilir?

Anaparanız için 10 çeşit farklı yatırım aracından en karlı olan her firma ve kişiye göre farklılık gösterir. Özellikle ev hanımları tarafından tercih edilen ve uzun vadeli olarak düşünülen yatırım aracı altındır. Ancak diğer yatırım araçları düşünüldüğünde fazla ekonomik gücü olan kimseler için altın ve döviz yatırımı daha az getirisi olan yatırım araçları olarak görülebilir. Hisse senetleri doğru hisselere yapıldığı takdirde oldukça büyük kazanç sağlayabilir. 

Yatırım araçları içinde en iyi yatırımın ne olduğunu merak ediyorsanız bu konuda uzman bir yerden destek almalısınız. Uzmanlıktan kasıt bu konuda eğitim almış ya da yatırım danışmanlığı yapan firmalardır. Bazı durumlarda ekonomiden anladığı düşünülen ve bu konuda bir anlık yatırımla kazanç sağlamış kişilerden destek almayı düşünebilirsiniz. Ancak bu konu oldukça risklidir. Yatırım uzmanları ya da yatırım danışmanlığı yapan firmalar ekonomi ve piyasayı uzun süre takip ederek, mali gücünüzü göz önünde bulundurarak yatırım yapmanıza imkan sağlar.

Bazı dönemlerde altın en karlı yatırım aracı iken bazen de hisse senedi ya da gayrimenkul alımı mantıklı görülebilir. Elinizde var olan birikimi bir anda herkes yatırıyor diye belli bir alana yönelirseniz elinizdeki birikim de gidebilir. Bunun için finans ve ekonomi takibi yapabilen yatırım firmalardan alacağınız destek size kısa vadede büyük paralar kazandıracaktır.     

Yatırım Hesabı Açın
Yatırım Hesabı Başvurusu

Alnus Yatırım ayrıcalıklarından yararlanın. Size özel yatırım hesabı ile tanışın!

Yatırımcıya özel platform, ürün çeşitliliği, kişiye özel analiz desteği, hızlı para yatırma / çekme ve daha fazlası için hemen hesap açın!

ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü