Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi
Hakkımızda
Twitter
Anlık twitter akışı
2022/yeni/alnus-banner-1024x500-11.png

HESAP AÇ

Görüntülü Hesap Açma

Uzaktan Müşteri Edinimi (Digital Onboarding) Nedir? 

Uzaktan Müşteri Edinimi (Digital Onboarding), finansal hizmet veren aracı kurumların müşteri edinmek için gerekli olan işlemleri, müşterinin irtibat ofislerine gitmelerine gerek kalmadan dijital platformlarda gerçekleştirmesidir. 

Görüntülü Görüşme ile Nasıl Hesap Açılır? 

Alnus yatırımın online hesap açma uygulamasını google play ve Apple store kısmından indiriniz.  İstenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

Video Hesap Açılış Örneği için tıklayınız. 

Android cihazlar için ayarlar menüsünden telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Kimliğinizin doğrulanması için çipli T.C. Kimlik Kartınızı ekranın sizi yönlendirdiği şekilde okutmanız gerekmektedir.

Müşteri iletişim merkezimize bağlanarak görüntülü görüşmenizi başlatarak online hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Uzaktan Müşteri Ediniminin Avantajları Nelerdir? 

Finans kurumlarının kesintisiz hizmet sunmasını, müşterilerin zamandan ve mekândan bağımsız olarak hizmet almasını sağlar. Hesap açmak ya da ürünleri satın almak isteyen kullanıcılarla finans kurumunun güvenli bir dijital ortamda bir araya gelmesini sağlar, müşteri ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanmasına yardımcı olur. Farklı kimlik doğrulama yöntemleri hem müşteri hem de finansal kurum açısından güvenli bir iletişim kurulmasını sağlar.​

Alnus Yatırımlı Olmanın Tam Zamanı

Şimdi neredeyseniz oradan Alnus Yatırım Menkul Değerler Müşterisi Olabileceksiniz!​​ Alnus Yatırımda müşteri olma ve online hesap açma işlemlerinizi dilediğiniz yerde gerçekleştirebilirsiniz. 

Görüntülü Görüşme Nedir? 

Görüntülü Görüşme, Alnus Yatırım müşterisi olma ve hesap açma işlemlerinizi merkeze veya şubeye gitmenize​ gerek kalmadan, Alnus  Yatırım Online Hesap Açma​ üzerinden Müşteri İletişim Merkezimize görüntülü olarak bağlanarak gerçekleştirmenize olanak sağlar.  

Alnus Yatırım Online Hesap Açma uygulamamızı App Store / Google Play uygulama marketlerinden hemen yükleyebilirsiniz.​​

 Sözleşme Örnek için Tıklayınız.

 Genel Çerçeve Sözleşme Örnek için Tıklayınız.

Video/simge2.jpg

Görüntülü görüşmede nelere dikkat etmeliyim ?

Görüntülü Görüşme ile Alnus Yatırımın müşterisi olmak için yeni tip çipli T.C. kimliğinizin yanınızda olduğundan emin olun ve telefonunuzun NFC özellikli olup olmadığını kontrol edin. 

Doğrulama sürecinin sorunsuz olması için aydınlık ve sessiz bir ortamda bağlantı kurmanızı öneririz. ​

Görüntülü Görüşme ile Alnus Yatırımın müşterisi olmak için hangi belgeler gerekmektedir. ?

Alnus Yatırımın müşterisi olmak için yeni tip çipli T.C. kimlik kartınızın yanınızda olması yeterli.​​

Telefonumun NFC özellikli olduğunu nasıl anlarım ve aktive ederim ?

NFC, "Yakın Alan İletişimi" anlamına gelen "Near Fields Communication" kısaltmasıdır ve yakınındaki manyetik alanları okuyucu işlevi görür. Telefonunuzun "Ayarlar" menüsü altında NFC seçeneğini görüyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. 

NFC özelliğini hemen yanındaki açma-kapama butonu ile aktif hale getirebilirsiniz. ​​

NFC Önemli olan hususlar nelerdir ?

NFC okuturken kimliğinizi telefonunuzla doğrudan temas ettirmeli ve doğrulama tamamlanana kadar hareket ettirmemelisiniz. 

Bulunduğunuz ortamdaki ışık seviyesini de kimliğinizin görülmesi için yeterli düzeyde ayarlamalısınız. Sürecimiz cihazınızın modeline göre sizi yönlendirerek NFC okutma adımını kolayca geçebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.​

Müşteri olma aşamasında güvenlik kontrolleri nelerdir ?

Teknoloji yatırımlarımızı bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanında en gelişmiş ve güncel uygulamalara yönelik olarak gerçekleştiriyoruz. Uzaktan müşteri edinimi için kullanılan teknolojiler arasında OCR, NFC’nin yanı sıra biyometrik yüz doğrulama ve çapraz kontroller yer alıyor. ​


Kullanılan teknolojiler sayesinde hem kimliğin kopyalanmadığından hem de beyan edilen bilgilerin doğruluğundan emin oluyoruz. Yüz doğrulama sayesinde de başvuruyu yapan kişi ile kimlik sahibinin aynı kişi olduğunu teyit edebiliyoruz.


Son aşamada bu sürece özel eğitim almış Müşteri İletişim Merkezi çalışanlarımız ile tüm kontrolleri tamamlayarak güvenli müşteri edinimini sağlamış oluyoruz.

Hangi zamanlarda görüntülü görüşme gerçekleştirebilirim ?

Görüntülü görüşme ile uzaktan müşteri olma işlemlerinizi mesai saatlerinde gerçekleştirebilirsiniz.​

Hesap Nasıl Açabilirim ?

​​Görüntülü Görüşme ile uzaktan Alnus Yatırım müşterisi olmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:


  • Alnus Yatırımın https://hesapac.alnusyatirim.com sitesin gidiniz
  • Bilgileri eksiksiz doldurunuz
  • NFC özelliği ile kimliğinizi doğrulayın veya OCR sistemi ile kimlik yüklemelerini yapınız.
  • Görüntülü görüşme gerçekleştirerek müşterimiz olun.
  • Dosya yükleme ile hesap açma için tıklayınız.

Kimlik fotoğrafım yeni değil yinede hesap açabilir miyim ?

​​Görüntülü Görüşme ile uzaktan hesap açmak için yeni tip çipli T.C. kimlik kartınızın olması gerekmektedir. Çipli kimlik kartlarının üzerindeki fotoğraflar belli standartlarda çekilir ve biyometrik özelliklere sahiptir. 

Bu nedenle aradan birkaç yıl geçmiş olsa bile fotoğrafınız kimlik doğrulama için yeterli olacaktır. ​​

Görüntülü Görüşme ile müşteri olduktan sonra hesabımı hemen kullanabilir miyim ?

Görüntülü Görüşme ile Alnus Yatırım müşteri olma süreciniz tamamlandığında gelen onay mesajı ve dijital şifreniz ile hemen online şubemize giriş yaparak 7/24 hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Pasaport ile hesap açabilir miyim ? Ehliyet ile hesap açabilir miyim ?

Maalesef pasaportunuzu kullanarak Görüntülü Görüşme ile hesap açamazsınız. Hesap açabilmek için yanınıza yeni tip çipli T.C. Kimlik Kartınızın olması gerekmektedir.​

Maalesef ehliyetinizi kullanarak Görüntülü Görüşme ile hesap açamazsınız. Hesap açabilmek için yanınıza yeni tip çipli T.C. Kimlik Kartınızın olması gerekmektedir.​

ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü