Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi

Gizlilik Politikası Kapsamı


Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ( ‘Şirket’ ) yasal yükümlülükler çerçevesinde müşteri işlemlerinin yerine getirilebilmesi gereği alınan bilgilerin gizliliğinin korunması amacıyla aşağıdaki temel kuralları benimsemektedir.


 • Müşteriler şahsi gerçek, güncel ve doğru bilgilerini şirket ile paylaşma konusunda gönüllü olduklarını kabul ederler. Müşteriler, şirket hizmetlerinden faydalandığında kişisel verilerin toplanması ve kullanımı şartlarını kabul etmiş olurlar. Müşteriler kişisel bilgilerini şirket ile paylaşmayı kabul etmişlerdir. 
 • Müşterilerimizden aracılık işlemlerini yerine getirebilmek için zorunlu olan ve verilen hizmetlerde ihtiyaç duyulan bilgiler alınmakta ve saklanmaktadır. Şirket topladığı bilgileri müşterilerin onayı dışında yada yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır. 
 • Şirket tarafından oluşturulan bilgilerin (platform şifreleri, platform kullanıcı ismi vs.) gizliliğinin korunması aslen müşterinin sorumluluğunda olup kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Şirketin müşterilerinden dolaylı olarak topladığı bilgiler ise müşterinin işlem platformlarına bağlanırken kullandığı IP adresleri, yaptıkları işlemlerin bilgileri, işlem geçmişlerinin yanı sıra internet sitesine erişirken kullandıkları bilgisayarların IP adresleri, işletim sistemleri, tarayıcı türleri, internet servis sağlayıcıları ve zaman mühürleri’dir.
 • Müşterinin şirketin veri tabanında gerçekleştirdiği işlemlerin ve şahsi bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla ‘session cookie’ kullanılmaktadır. Tarafımızdan kullanılan cookies hiçbir kişisel bilgi ve tanımlama içermez. Müşteri sistemden çıktıktan sonra otomatik olarak devreden çıkar.
 • Müşteriler, şirkete üye olup, şirket ürün ve hizmetleri ile gönüllü işlemlerde bulunarak, hesapları ile ilgili olarak vermiş oldukları bilgilerini şirket hesaplarında, bu hesaplarla ilgili işlemlerde ve şirket adına şirket ile yaptıkları işlemlerde kullanılmasına razı olurlar.
 • Personel, müşteri bilgilerine erişimleri işin yapılabilmesi için gereken en kısıtlı yetki seviyesi ve görevler ayrılığı prensibi esas alınarak düzenlenmiştir ve müşterilere ait şahsi bilgilerin gizliliğini korumakla yükümlüdür.
 • Müşterilerin gizli bilgilerinin sürekli olarak güvende tutulmasını sağlamak amacıyla, sürekli güncellemekle yükümlü olduğunu taahhüt eder. Şirketin servis kalitesini arttırmak ve/veya mevcut operasyonlarını yürütebilmek için (hesap işlemleri, müşteri memnuniyet çalışmaları, vs) diğer işletmeler ile ortaklık yapabilir veya onların servislerini kiralayabilir. Bu tür durumlarda paylaşılan bilgiler bu işletmeler ile yapılan gizlilik sözleşmeleri ile kendilerine sunulmakta ve müşterilerin gizliliği korunmaktadır.
 • Şirket, finansal işlemler hakkında bilgi teklif etmek, bilgi vermek veya güncel promosyonlar ile ilgili bilgilendirmek amacı ile zaman zaman müşterileri ile telefon veya e-mail yolu ile irtibata geçebilir. Müşteriler, şirkete üye olurken onayladıkları şart ve koşullarımız ile kendileri ile bu tarz iletişimde bulunulmasına razı olduklarını onaylamış olurlar. Kendileri ile iletişimde bulunulmasını istemeyen müşterilerimiz, şirket ile telefon veya e-mail yoluyla irtibata geçerek bu taleplerini dile getirebilme hakkına sahiptirler.
 • Müşteri bilgileri, tabi olduğu düzenleyici kurumlar, yargı ve yürütme mercileri tarafından istendiği takdirde yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklanabilecektir.
 • Hizmet desteği almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların 'alnusyatirim.com' gizlilik politikasına ve şartlarına uymaları sağlanmaktadır.
 • Şirket ile ilişiğini kesmek isteyen müşterilerimiz veya şirket bünyesinde derlenen bilgilerinin kaldırılmasını talep eden müşterilerimiz, yazılı, faks ile irtibata geçerek taleplerini dile getirebilme hakkına sahiptirler. Müşterilerimiz bu taleplerini faks yoluyla yazılı olarak yapabilecekleri gibi; 'info@alnusyatirim.com' mail adresine bu taleplerini açık ve yazılı biçimde belirten bir mail ile de bilgilerini kalıcı olarak ve tamamen sildirebilirler. 
 • Potansiyel müşteriler şirketimiz irtibat bürolarına başvurarak ya da gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan “Bülten almak istemiyorsanız tıklayın” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilecektir.
 • Gerekli durumlarda Şirket bu gizlilik politikasında günün gereksinimlerine, müşteri memnumiyetine ve kanuni düzenlemelere göre değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar. Gizlilik politikasının değişmesi durumunda değişiklikler şirketin internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.
 • Şirketimizin İletişim Bilgileri: ( Haftaiçi: 09.00-18.00 arası her türlü sorunuz için )

Şirket         : Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Genel Müdürlük Adresi : Esentepe, Haberler Sk. No:10, 34394 Şişli/İstanbul 

Telefon                 : 0 (212) 213 08 00

Faks                 : 0 (212) 346 09 89

E-posta         :info@alnusyatirim.com


 • Üçüncü Kişilere Ait Site, Ürün Ve Hizmetler: Şirketimiz internet siteleri, platform ve uygulamaları, üçüncü kişilere ait internet sitesi, ürün ve hizmetlere ilişkin linkler içerebilir. Söz konusu linkler, üçüncü kişilere ait gizlilik politikalarına tabi olup, üçüncü kişiler ve üçüncü kişilere ait sitelerin şirketimizden bağımsız olduğu ve şirketimizin üçüncü kişilerin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığının farkında olunmalıdır. Link verilen internet sitelerinin ziyaret edilmesi durumunda, bu sitelere ait gizlilik politikalarının okunmasını tavsiye etmekteyiz.
 • Ayrıca, internet sitemizden ‘Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metni Ve Beyan Formu’nu, ‘Kişisel Verilerin Korunması, İşlenmesi ve İmha Politikası’nı ve internet sitemizdeki diğer aydınlatma metni veya bildirimleri okumanızı tavsiye ederiz.

ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü