Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi

Ödünç Piyasası İşlemleri Hakkında Bilgi

Portföyünüzde uzun vadeli olarak tutmayı düşündüğünüz pay senetlerini Takasbank Ödünç Pay Senedi Piyasası üzerinden kiraya vererek ekstra kazanç elde edebilirsiniz. Alnus Yatırım’daki yatırım hesabınız sayesinde, belli bir oran karşılığında ödünç vereceğiniz pay senetleriniz ile portföyünüze durduğu yerden de ekstra gelir ürettirebilirsiniz.

Bu piyasada borsa pazarlarında işlem gören A ve B grubu paylar ve borsa yatırım fonu katılma belgeleri işlem görmektedir. Ödünç piyasası işlemleri sayesinde portföyünüze ek gelir sağlayabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan pay senetlerini değişik vadelerde ödünç vererek ek gelir elde etmiş olursunuz. Ödünç verdiğiniz pay senetlerinin mülkiyeti size aittir. Vade içerisinde işleme konu olan pay senetlerinde sermaye artırımı veya temettü ödemesi gibi hakların doğması durumunda bu haklardan siz yararlanırsınız. 

Belli koşullar dışında, pay senetlerini geri almak için vade sonunu beklemek zorunda olduğunuzdan, bu dönem içinde ödünç verdiğiniz pay senetlerini satamazsınız. Açığa satış yolu ile piyasadaki düşüşlerden yararlanma fırsatı yakalarsınız. Pay senetleri piyasasında düşüş bekliyorsanız ve elinizde pay senedi bulunmuyorsa bu piyasadan vade sonunda teslim etmek kaydıyla ödünç aldığınız pay senetlerini açığa satarak düşüşlerden ek kazanç sağlama fırsatına sahip olursunuz. 

Söz konusu piyasada her gün saat 09:30-12:00 ve 13:30-16:45 olmak üzere birbirini takip eden 2 seans yapılmaktadır.

İlginizi çekebilir : Menkul Kıymet Kredisi Nedir?

Yatırım Hesabı Açın
Yatırım Hesabı Başvurusu

Alnus Yatırım ayrıcalıklarından yararlanın. Size özel yatırım hesabı ile tanışın!

Yatırımcıya özel platform, ürün çeşitliliği, kişiye özel analiz desteği, hızlı para yatırma / çekme ve daha fazlası için hemen hesap açın!

Sizi dinliyoruz. Tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.
Soru ve görüşleriniz için 0212 213 08 00 numaralı telefondan ya da 0542 312 00 08 nolu WhatsApp hattından bize ulaşabilirsiniz.
Canlı Destek
ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü