Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi

Menkul Kıymet Kredisi Nedir?

Piyasa genelinde veya belirlediği paylarda fiyat artışı bekleyen, ancak daha fazla kaynak aktarmak istemeyen yatırımcılar için Kredili Menkul Kıymet İşlemleri uygun bir seçenektir. Hesabınızda pay senetleri var ancak nakit yok ise ve yine de alım yapmak istiyorsanız çözüm pay senedi teminatı karşılığı kredidir.

Alnus Yatırım tarafından belirlenmiş Pay Senetleri için, mevzuata uygun çerçevede, orantılı miktarda kredi kullandırılmaktadır.

Menkul Kıymet Kredisi müşteri portföyünde yer alan pay senedi, fon, döviz gibi menkul kıymetlerin teminat olarak kabul edilerek BIST tarafından kredili işleme konu pay senetlerinden daha fazla alım yapılmasına imkan sağlayan kredidir. Şayet pay senetleri var fakat nakit yok ise ve yine de alım yapmak istiyorsanız çözüm pay senedi teminatı karşılığı kredidir.

Kredili Menkul Kıymet İşlemleri, imzalanan sözleşme sonrasında Alnus Yatırım’ın müşteri adına kredi hesabı açması ile başlar. Açılan kredili menkul kıymet hesabı ile sözleşme üzerinde belirtilen hususlar dahilinde müşterilerimize kredili hisse senedi alım imkanı tanınır. Söz konusu işlemlere konu olacak menkul kıymetler; Borsalar ile teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem gören menkul kıymetler ile ilgili Borsa'nın yetkili organları tarafından önceden belirlenmiş şartlar çerçevesinde Kredili ve Açığa Satış İşlemlerine Konu Olan Menkul Kıymetler Listesi'ne alınarak duyurulan ve Alnus Yatırım tarafından kabulü uygun görülen menkul kıymetlerdir. Sermaye Piyasası Kurulu'nun uygulamaya aldığı A, B, C ve D sınıflandırması kapsamında C ve D listelerinde yer alan paylar, hangi pazarda - piyasada işlem gördüğüne bakılmaksızın kredili işleme ve açığa satış işlemine konu olamamaktadır.

İlginizi çekebilir : Açığa Satış İşlemleri Nedir?


Menkul Kıymet Teminat Oranları İçin Tıklayınız

Yatırım Hesabı Açın
Yatırım Hesabı Başvurusu

Alnus Yatırım ayrıcalıklarından yararlanın. Size özel yatırım hesabı ile tanışın!

Yatırımcıya özel platform, ürün çeşitliliği, kişiye özel analiz desteği, hızlı para yatırma / çekme ve daha fazlası için hemen hesap açın!

Sizi dinliyoruz. Tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.
Soru ve görüşleriniz için 0212 213 08 00 numaralı telefondan ya da 0542 312 00 08 nolu WhatsApp hattından bize ulaşabilirsiniz.
Canlı Destek
ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü