Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi
Yatırım Ürünleri
Twitter
Anlık twitter akışı

Kripto Para Nedir?

Son dönemlerde pek çok kişiden duyduğumuz kripto para nedir? İnternet dünyasında dijital varlık olarak da adlandırılan, sanal bir unsur olarak nitelendirilen kripto para nasıl korunur? şifreleme kullanılarak paranızın dijital ortamda saklanması olarak bilinir. Daha basit anlamıyla internet üzerinden herhangi bir yere bağlı olmadan, bir aracı kurum bulunmadan direkt olarak sanal para birimi olarak tercih edebilirsiniz.


kripto-para-nedir.jpeg

Günümüzde birbirinden farklı pek çok kripto para bulunmaktadır. Bu çeşitler, her birinin kendi teknoloji veya yatırımcısın göre değişkenlik gösterildiği gibi aynı zamanda belirli şifreler kullanılarak değiştirildiği için de yaygın şekilde tercih edilir. Kripto para nedir dediğimizde aslında sanal cüzdan üzerinde şifreler aracılığıyla saklanabilir dijital varlıklar olarak nitelendirilir.

Mal ve hizmet konusunda satın alım süreçlerinizi internet üzerinden gerçekleştirirken online banka şeklinde herhangi bir yere bağlı olmadan sağladığınız bu işlemlerde, kullanıcılar ya da kişilerin hesap bilgisi açığa çıkmadan direkt koda dönüştürülerek matematiksel biçimde gerçekleştirilir. Döviz, altın ya da diğer yatırım ürünleri gibi değerlendirilebilir yatırım çeşitlerinden biri olan kripto paralarda istediğiniz her zaman farklı yöne çevrilecek de paranın yatırım anlamında farklı kıymetli madenlere dönüşmesini de sağlayabilirsiniz. Altın gibi kıymetli bir maden olmasa da şifrelenmiş bir dijital para çeşidi olarak bilinen kripto para güvenliği ise kendinden şifreli şekilde kullanılır.


Kripto Para Nasıl Korunur?

Kripto para ile alakalı olarak en çok araştırılan ve sorulan sorulardan biri de güvenlik ile alakalıdır. Kripto para koruma konusuyla alakalı işlem gördüğünüz borsaya güvenmek yerine doğrudan takas işlemlerinizi yaptıktan sonra fiziksel cüzdanda saklama işlemleri yapmaya çalışın. Soğuk cüzdan adı da verilen bu hizmetlerle ilgili olarak paranız daha güvenli ve sanal ortamda hacklenme riskine karşı kendinizi korumuş durumda olursunuz. Cüzdan, bir borsada sanal ortamda durması yerine direkt olarak fiziksel ortamda tutabilirsiniz.

Ayrıca borsa hesaplarınıza erişim yaparken güvenli bir bağlantı için iki adımlı doğrulama açarak, tüm aktif şekilde borsa üyeliğinizde kullanmanız önerilir. Bu sayede SMS doğrulaması ya da şifre doğrulaması ile birlikte tüm işlemlerinizi en hızlı şekilde, güvenle gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz. Bu da daha iyi bir şekilde güvenli bağlantıyı sizlere vermiş olacaktır.


Kripto Para Borsası Güvenliği 

Kripto para borsasında kullanıcılar para alım satım işlemleri yaparken çevrimiçi ortam içerisinde bunu gerçekleştirirler. Durum bu olunca kripto siber saldırı ve türleri de birbirinden bağımsız şekilde artış gösteriyor. Piyasada birbirinden farklı kripto para hırsızlığı ve hack süreçleri varken bu konuda güvenliği manuel şekilde yapmanız gerekebilir. Özellikle çeşitli virüs programları kullanabilir ve güvenli bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz.

Benzer şekilde de kripto siber güvenlik konularında araştırmalar yaparak alacağınız önlemler doğrultusunda sanal varlıklarınızı korursunuz. Kripto para borsası dahi bugün güvenilir bir borsa olmaması nedeniyle günümüzde hack girişimi vb. Pek çok sorunu ortaya koyması nedeniyle yatırım ürünleri olarak borsada işlem gören, merkez bankasına bağlılığıyla ve devlet denetimi içinde olan döviz, değerli madenler, hisse senedi veya diğer faiz işlemleriyle beraber yatırımlarınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Hisse senedi çeşitleriyle şirketlere ortak olabilir, borsada işlem gören pek çok şirketin hisse senetlerini satın alarak yatırımınızı yapabilirsiniz. Kaldıraçlı sistemler olarak işlem olanaklarınızı artırarak daha da karlı bir oranda başarılı olmayı VIOP adı verilen işlemlerle başarabilir ve kar oranlarınızı da yapacağınız işlem değerlerine göre artırabilirsiniz. Alnus Yatırım bu konuda kendini kanıtlamış bir aracı kuruluş olarak yatırımcılara en iyi olanakları, güvenli bir şekilde sunan şirketlerden biridir. İnternet sitesinde online şekilde bilgilere ulaşabilir, WhatsApp ile de iletişime geçerek anında görüşebilirsiniz.

ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü