Görüntülü Hesap Canlı Destek Whatsapp Ücretsiz Kayıt Banka Hesapları Komisyon Tarifesi
Yatırım Ürünleri
Twitter
Anlık twitter akışı

Eurobond Nedir?

Uzun vadeli ve döviz bazlı yatırımları tercih ediyorsanız, 1 yıldan 30 yıla kadar Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin uluslararası piyasalarda çıkarttığı Euro ve Dolar cinsindeki eurobondları yatırımlarınızda değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Türk şirketleri tarafından veya uluslararsı şirketler tarafında ihraç edilen eurbondlar ile farklı vade, risk ve faizlerle portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz. Alnus Yatırım ile uzun vadeli yatırımlarınız için farklı alternatifler bulabilirisiniz. 

 Eurobond takip listemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eurobond alternatif yatırım araçlarımızdan bir diğeridir. Aynı zamanda Avrovil olarak da biliniyor. Ülkeler dış borçlanma için Euro, dolar gibi işlem hacmi yüksek olan döviz cinsinden borçlanma senedi ihraç ederler. Eurobond da bu borçlanma senetlerinden birisidir. Hükümet veya şirketlerin yurt dışında, kaynak temin etmek amacıyla yabancı para birimleri ile ihraç ettiği uzun vadeli yatırım araçları olan Eurobondlar, ülkelerin dış borçlanmasında kullandıkları, Euro ve Dolar gibi işlem hacmi yüksek döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma senetleridir. Uzun vadelidirler ve uluslararası piyasalarda yabancı para birimleri üzerinden satışa sunulurlar.

Eurobonların en büyük avantajı istenildiği zaman anında elden çıkarılabilir olmasıdır. Bankalar veya Alnus Yatırım tarafından alınıp satıldıkları için vade sonunun beklenmesi, alıcı veya satıcı beklenmesi gibi kavramlar Eurobondlar için geçerli değildir. Eurobondların alım satım işlemlerinde özellikle satılırken dikkat edilmesi gereken tek ve en önemli husus, Eurobond’un değerinin satış işleminin gerçekleştiği günün piyasa değerleri üzerinden hesaplanarak, son faiz ödeme gününden satış işleminin gerçekleştiği güne kadar biriken faizin göz ardı edilmemesi gerektiğidir. Bu şekilde hesaplanan değer Kirli Fiyat, faizler hariç hesaplanan değer ise Temiz Fiyat olarak tanımlanmaktadır. Temiz Fiyat üzerinden satılan Eurobond için tahsil edilecek bedel nominal değeri yansıtmayacaktır.

Eurobond Nedir?

Uzun vadeli ve döviz bazlı yatırımları tercih ediyorsanız, 1 yıldan 30 yıla kadar Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin uluslararası piyasalarda çıkarttığı Euro ve Dolar cinsindeki eurobondları yatırımlarınızda değerlendirebilirsiniz.

Eurobonların Avantajları Nelerdir?

Eurobonların en büyük avantajı istenildiği zaman anında elden çıkarılabilir olmasıdır. Bankalar veya Alnus Yatırım tarafından alınıp satıldıkları için vade sonunun beklenmesi, alıcı veya satıcı beklenmesi gibi kavramlar Eurobondlar için geçerli değildir.

Yatırım Hesabı Açın
Yatırım Hesabı Başvurusu

Alnus Yatırım ayrıcalıklarından yararlanın. Size özel yatırım hesabı ile tanışın!

Yatırımcıya özel platform, ürün çeşitliliği, kişiye özel analiz desteği, hızlı para yatırma / çekme ve daha fazlası için hemen hesap açın!

Sizi dinliyoruz. Tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.
Soru ve görüşleriniz için 0212 213 08 00 numaralı telefondan ya da 0542 312 00 08 nolu WhatsApp hattından bize ulaşabilirsiniz.
Canlı Destek
ÜCRETSİZ BAŞVURU
Daha önce kayıt oldunuz mu? Giriş Yapın


PLATFORM TALEP FORMU


KREDİ BAŞVURU
Kredi başvurunuzun sonuçlanması için müşteri temsilcilerimiz sizinle aşağıda bırakacağınız bilgiler üzerinden iletişime geçecektir.


Alnus International
DEMO TALEBİ
Başvurunuzun sonuçlanması için aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.


Finansal Terimler Sözlüğü