Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Nusret ALTINBAŞ

Türkiye’nin lider kurumlarının başında gelen Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nusret Altınbaş, aynı zamanda kuyumculuk sektöründeki Onsa İstanbul, Onsa Rafineri ve Assos Pırlanta şirketlerinde; finans sektöründe ise Creditwest Bank, Creditwest Factoring ve Altınbaş Kıymetli Madenler Borsasında Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapmaktadır. Sektörde ‘Topraktan Altın Çıkaran Adam’ olarak da bilinen Nusret Altınbaş, enerji, finans, lojistik ve kuyumculuk gibi sektörlerde göstermiş olduğu örnek başarılarını yatırım alanında Alnus Yatırım . ile devam ettirmektedir.


Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ali ALTINBAŞ

Altınbaş aile üyelerinin en büyüğü olan Ali Altınbaş, Holdingin kuruluş süresi boyunca birçok başarılı işe imza atmasının ardından, Altınbaş Holding Yönetim Kuruluna Onursal Başkanlık yapmaktadır. Alnus Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ali Altınbaş aynı zamanda Onsa Rafineri, Alpet gibi Altınbaş Holding bünyesindeki şirketlerin Yönetim Kurulunda bulunmasının yanında Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Egemen KAYA

Alnus Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Egemen KAYA, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Kaya, 2000 yılında İngiltere’de University of Leicester ‘da Finans yüksek lisansı (MSc) eğitimini başarı ile tamamladı.

2002 yılında Saxo Bank Genel Müdürlüğü’nde Hazine bölümünde çalışmaya başlayan Kaya, 2005 yılı sonunda Kıymetli Metaller Masasını kurduktan sonra Ge2002 yılında Danimarka Kopenhag merkezli Saxo Bank Genel Müdürlüğü Hazine bölümünde uluslararası finans kariyerine başlayan Kaya, 2005 yılı sonunda Gelişmekte olan Piyasalar ve Kıymetli Metaller Bölümünü kurdu. 2005 – 2012 yılları arasında bu bölümün yöneticiliğini yapan ve yeni piyasa ürünlerinin geliştirilmesinde önemli roller oynayan Kaya, 2012 senesinde Saxo Bank’ın Türkiye iştiraki Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş’yi kurdu; Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2015 yılı Ekim ayı itibari ile bu görevinden ayrılan Egemen Kaya, 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü olarak yeni görevine başlamıştır. 07.04.2016 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliğine de atanan Kaya, küresel finansal piyasalarda tezgahüstü türev ürünler, döviz ve kıymetli metal piyasaları üzerine uzmanlaşmıştır.


Yönetim Kurulu Üyesi

Doç. Dr. Saim KILIÇ

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Danışmanı Doç. Dr. Saim Kılıç 1972 yılında doğdu. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek derece ile mezun oldu. 2001 yılında ABD’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans (MSF) alanında yaptığı yüksek lisansı ve 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ‘İşletme’ (MBA) alanında yaptığı yüksek lisansı yüksek derece ile bitirdi.

2005-2006 yıllarında Avrupa Birliği bursuyla İngiltere’deki University of Greenwich’te “Finansal Düzenlemeler ve Piyasa Bozucu Fiiller (Market Abuse)” konusunda inceleme ve araştırma yaptı. 2007 yılında Gazi Üniversitesi’nde “Muhasebe-Finansman” dalında Doktora unvanını alan Kılıç, 2012 yılının Haziran ayında “Finans” alanında Doçent unvanını kazandı.

Saim Kılıç, 1994-2009 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda sırasıyla SPK Uzman Yardımcısı, SPK Uzmanı ve SPK Baş Uzmanı pozisyonlarında görev aldı ve ekonomi-finans konularında Başbakan Yardımcılığı Danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nda Geçici Uzman olarak görev yaptı. 2009 yılının Eylül ayında Borsa İstanbul’da (eski ismiyle İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) Denetim ve Gözetim Kurulu Başkanı pozisyonuna atandı. 2013 yılının Nisan ayına kadar bu görevi yürüten Kılıç, aynı zamanda 2009-2012 yılları arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ’de ve 2012-2013 yıllarında Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Kılıç, 2009-2013 yılları arasında Dünya Borsalar Federasyonu’nda (WFE) Düzenlemeler Komitesi Üyesi olarak faaliyet gösterdi ve Avrasya Borsalar Federasyonu’nda (FEAS) Kural ve Düzenlemeler Komitesi Üyesi olarak görev aldı. 2013 yılının Nisan ayında Borsa İstanbul iştiraki Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve bir yıl süreyle bu kurumda görev yaptı.

2014 yılından beri Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapan Kılıç, aynı zamanda 2014 yılının Eylül ayından beri İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde öğretim üyesidir. Çeşitli şirketlerde bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği bulunan Kılıç iyi derecede İngilizce bilmektedir.

13.06.2016 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında alınan kararla Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.


Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Sıtkı DEMİR

Anadolu Üniversitesi İktisat Mezunu olup Muhasebe ve Denetim alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Denetim, Gıda, Değerli Madenler sektörlerinde Mali İşler ve Finans bölümlerinde 10 yıl üst düzey Yönetici olarak görev yaptıktan sonra kendi ofisinde Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak 8 yıl faaliyet göstermiştir. 2010- 2015 tarihleri Arasında Altınbaş Holding'e bağlı Onsa Altın Rafineri'de Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 13.06.2016 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında alınan kararla Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.