Pay Piyasası

Pay Piyasası

Alnus Yatırım, Pay Piyasası'nda müşterilerinin emirlerini "İşlem Aracılığı Faaliyet Belgesi' ile Borsa İstanbul'a iletmektedir. Alnus Yatırım İşlem Aracılığı faaliyeti olarak Pay Piyasası'nın tüm pazarlarına emir iletebilmektedir.

Pay Piyasası'nda yapılan işlemler sonucunda kar elde edilebileceği gibi zarar riski de bulunmaktadır. Bu nedenle müşterilerimiz, işlem yapmaya karar vermeden önce, bu işlemler kapsamında karşılaşabileceği riskleri anlamalı, mali durumunu ve kısıtları dikkate alarak karar vermelidir.

Müşterinin, kurumumuz nezdinde açtıracağı hesap ve bu hesap üzerinden gerçekleştirilecek tüm sermaye piyasası işlemleri, Sermaye Piyasası Kurulunca çıkartılan ilgili her türlü mevzuat ve benzeri tüm idari düzenleme hükümlerine tabidir. Şirketimiz aracılığıyla edineceğiniz paylar, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda yine sizin adınıza saklanacaktır.

*Varant ve Varant Benzeri Sermaye Piyasası Araçları Risk Bildirim Formu ulaşmak için tıklayınız.

*Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formuna ulaşmak için tıklayınız.

  • Pay Senedi işlemleri yapabilmeniz için, yatırım hesabınızın bulunması ve Alnus Yatırım . Alım Satıma Aracılık ve Yatırım Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi” ni imzalamış olmanız gerekir.
  • Eğer sözleşmeniz yoksa sitemizde yayınladığımız iletişim bilgileri üzerinden tarafımıza başvurabilirsiniz.
  • Pay Senedi hesabı açmak için tıklayın sizi arayalım.
  • Açılan hesabınız Merkezi Kayıt Kuruluşları'nca aktive edilir. Pay senetleriniz, Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kendi ad ve yatırım hesap numaranız altında saklanır.
  • İstediğiniz kanaldan pay senedi alım-satım işlemlerinizi rahatça yapın.

Alnus Yatırım rekabetçi komisyon oranlarından yararlanın!

Pay senedi işlemlerinizi Alnus Yatırım Mobil, Alnus Yatırım İnternet Şube üzerinden ve Veri Yayın ekranları ile yapabilirsiniz.

Pay piyasası hakkında BİST üzerinden bilgi edinmek için tıklayınız.

Alnus Yatırım kanallarını kullanarak emir iletimi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.